‘Lichtheid en blijheid brengen’; Kinderboerderij Canton houdt paasfeest
08-03-2023 Een leuk artikel over ons Paasfeest stond in de Baarnsche Courant. ,We willen na een mindere tijd nu wat positiviteit, lichtheid en vrolijkheid brengen.” Met die woorden blikt beheerder Ellen van den Brink vol verwachting vooruit op het paasfeest dat zondag gehouden wordt bij Kinderboerderij Canton in Baarn. Van 14.00 tot 16.30 uur is het zover.
Er staat een keur aan activiteiten op de rol op de kinderboerderij, van blikken gooien tot aan mega jenga en van koeien melken tot aan sjoelen en met elk spel zijn paaseieren te vinden. ,,Daar kijken wij als organisatie naar uit maar de kinderen kunnen dat natuurlijk helemaal doen. Of we er al helemaal klaar voor zijn, op deze maandag als je me spreekt? Dat nog niet helemaal hoor, tot aan het laatste moment zullen we nog wel bezig zijn met de voorbereidingen. We zijn allang blij dat dit feest niet afgelopen zaterdag is gehouden. Wat een slecht weer was het zeg. Voor het komend weekend zien de verwachtingen er gelukkig heel goed uit.” In het verleden had warmte wel zo zijn invloed, zegt de beheerder, die deze rol zo’n vijftien jaar vervult, met een glimlach. ,,Ja, de chocolade-eieren zijn weleens gesmolten. Dat zal nu niet het geval zijn denk ik zo.”
ZONNEPANELEN Het is een open dag voor kinderen, maar ouders en grootouders zijn ook welkom. ,,Kinderen hebben een zogeheten spelkaart nodig van vijf euro om aan alle activiteiten mee te doen, ouders en grootouders lopen gratis naar binnen.” Wat is verder het doel? ,,We willen kinderen op een speelse manier kennis laten maken met de dieren hier door middel van een dierenspeurtocht. En verder kan er worden geknutseld, is er een springkussen en zijn er dus talloze spelletjes te doen.”
Van den Brink trekt de dag in een breder perspectief. ,,We hebben natuurlijk de coronatijd gehad, nu is het tijd om wat positiviteit, lichtheid en vrolijkheid te brengen. Normaal gesproken komen er wel zo’n honderd kinderen op af, daar gaan we nu weer voor.” Verder wordt het aangename met het nuttige verenigd. ,,Met de opbrengsten gaan we de oude varkensstal vervangen. En daarbij willen we ook zonnepanelen aanschaffen. We willen namelijk zelfvoorzienend worden, een actueel thema natuurlijk. Daar is niet zomaar een potje subsidie voor vanuit de overheid, dus willen wij geld bij elkaar sparen, donaties zijn welkom.”
NIEUW LEVEN Van den Brink wenst ook nieuw leven. Dat vergt uitleg. ,,We hopen namelijk dat er in de aanloop naar het paasfeest een lammetje wordt geboren, de geit hier is er namelijk helemaal klaar voor. En wij ook! Zou wel heel mooi zijn als de kinderen daarvan kunnen genieten.” Genieten doet de gesprekspartner uit Soest sowieso van de samenwerking met Amerpoort. ,,Ja, daar zijn we echt heel dankbaar voor. Mensen met een beperking hebben hun dagbesteding op de kinderboerderij van 9.00 tot 16.00 en zij zijn hier om allerlei zaken te doen op het terrein. Van het schoonhouden van de hokken en de stallen, het vegen van het terrein, tot het klaarmaken van eten en het bijhouden van de bloembakken. We zijn heel blij met ze. Ik ben ervan overtuigd dat de continuïteit van de kinderboerderij is gewaarborgd. Maar nu eerst de laatste puntjes op de ‘i’ zetten en genieten van het paasfeest komende zondag!”